Author Topic: Idei si pareri pentru noul site!  (Read 510 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline David Drag.

• Newbie
  • *
  • Popularity: +0/-0
  • Air Danubius Pilot
    • View Profile
Idei si pareri pentru noul site!
« on: January 09, 2017, 05:29:49 PM »
Salut dragi colegi am deschis accest topic pentru a ne exprima ideile si parerile in legatura cu site-ul ce va fii lansat dupa cum stim cu totii cred ca oriunde este loc de mai bine si de schimbari in anumite chestiuni sa spunem...stiu ca staff-ul face eforturi pentru a ridica accest site nu este usor....bun in primul rand as incepe eu ca tot am deschis topicul cu o schimbare in ranking sistem mi se pare exagerat sa primesti capitan la 500 de ore plus ca din ce am vazut imaginea cu grade la ranking sistem pe forum nu este corecta si nu coincide cu ce este pe teamspeak....daca stam sa ne uitam si la alte companii fiindca oarecum sunt asa zisii "rivali" ai nostrii ei au un ranking sistem mai "slabut" si aici fac referire la numarul de ore...probabil ma veti intreba de ce sa facem asta....pai fiecare pilot isi doreste sa ajunga cat mai sus in rank eu spre exemplu am facut "concurenta" cu Vali pentru first officer care ajunge primul...omul in general merita rasplatit pentru "efortul" sau...si sunt de parere ca ar fii ok sa avem un ranking sistem diferit gen un 150 de ore first officer si 300 de ore capitan sa spunem...sa motivam oamenii si sa atragem cat mai multi la noi fiindca sunt romani care probabil au auzit sau nu de noi si zboara in alta parte tocmai pentru accest aspect nu stiu...este doar un exemplu in al doilea rand este o problema la livery-urile noastre toata lumea din staff si asa mai departe si le-a personalizat mie unul nu imi face placere sa zbor cu un livery pe care scrie nushj sa spunem este un exemplu fara supararea nimanui aici "Radu Berbecaru" adica un livery personalizat ar fii un gest frumos sa il primeasca un membru ca reward la un anumit numar de ore de zbor dar nu sa fie pe tot forumul fiindca sunt si alti noi membrii care ar dorii sa zboare cu livery-urile noastre si nu pot din acceasta cauza....revin la ranking sistem...putin mai complex adica mai multe grade ar trebuii un trainee un first officer senior junior etc....de asemenea nu mi se pare corect ca staff-ul sa lucreze si noi cei ce "beneficiem" sa nu dam o mana de ajutor cu ce putem nu spun ca ar fii cerut cineva bani sau chestiuni de genul dar este vorba de gestul in sine pentru munca altuia haideti sa imbunatatim anumite aspecte fiecare sa vina cu idei pentru o schimbare sa ne extindem si sa fim mai cunoscuti ca acum ca oamenii sa vina la noi si sa zboare la Danubius cu placere!

Offline David Drag.

• Newbie
  • *
  • Popularity: +0/-0
  • Air Danubius Pilot
    • View Profile
Re: Idei si pareri pentru noul site!
« Reply #1 on: January 09, 2017, 05:41:11 PM »
as mai adauga ceva sa avem un training center pentru perfectionare pentru cei noi pentru cei ce vor sa invete....si sa avem o flota de avioane cat mai diversificata si in accelasi timp simpla....long range Boeing 777 747 medium range Boeing 737-700 737-600 737-800 si airbus a320 consider ca de asemenea sunt cele mai bune addon-uri la momentul de fata de care am putea sa ne folosim

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27